9 Haziran 2023

Kasaba Ekonomi Dergisi

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Kasaba Ekonomi Dergisi

ODAMIZ 2018 YILININ İLK MECLİS TOPLANTISINDA EGE-KOOP U MİSAFİR ETTİ.

29.01.2018 –   Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Ocak ayı olağan meclis toplantısı Pazartesi akşamı Şükrü Cem Deligöz Başkanlığı’nda EGE-KOOP Genel Başkanı Hüseyin Aslan ve beraberindeki heyetin katılımıyla Odamız Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkan Yardımcısı Yavuz Şükrü Cem Deligöz:  “Değerli Üyeler İlçemizin önemli sanayicilerinden Vardarlı Blok ‘un kurucusu Nüvit Vardarlı’ nın değerli babaları Turgut Vardarlı vefat ettiler Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Buradan Nüvit bey’e ve yakınlarına başsağlığı dileklerimi iletmek istiyorum.

Değerli Üyeler; Bildiğiniz gibi Türkiye, sınır güvenliğini sağlamak, hem kendisi hem de bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmak için adım atmıştır. Bölgeyi terör örgütlerinden temizleyerek huzur, güven ve barış ortamını yeniden tesis etmek amacıyla Afrin’ de sınır ötesi harekât başlamıştır. Bizler ulusal güvenliğimizi korumak amacıyla devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz. Herkes şunu artık görmelidir ki; masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalmamız beklenemez.

Harekâtta 10.güne gelindi ve Burseya Dağı ele geçirildi. Dağın çevresindeki 19 nokta da terör örgütünden temizlendi. Bugüne kadar resmi açıklamalara göre 597 terörist etkisiz hale getirildi. Kara birliklerimizin Afrin’ e ilerleyişi sürüyor.

Türkiye sivil toplumu ve iş dünyası olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız. Harekâtta şehit verdiğimiz askerlerimize ve tüm şehitlerimize rahmet diliyoruz, mekânları cennet olsun. Allah, Mehmetçiğimizi korusun, Ordumuzu muzaffer kılsın. Yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Gündem maddelerinin oylanmasının ardından, Yönetim Kurulu İzahatlarını Meclis Üyelerine aktarmak için kürsüye gelen Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın; “ Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başlatmış olduğu Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili; bizler ulusal güvenliğimizi korumak amacıyla devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz. 

2017 yılını geride bıraktık ve bugün 2018 yılının ilk meclis toplantısında bir aradayız yeni yılın sizlere üyelerimize, Turgutlu halkına ve milletimize hayırlı olmasını dileyerek, şahsım ve yönetim kurulum adına sizleri saygı ile selamlıyorum.

2017 yılı içerisinde neler yaptık sizlere kısa bir sunumla anlatmak istiyorum diyerek, 2017 oda faaliyet sunumunu gerçekleştirdi. Bugün misafirimizi olan Ege-Koop’a teşriflerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. 32 yıllık tecrübeleriyle sektörün önemli bir aktörü olan Ege-Koop’a Turgutlu’da başlattıkları yatırımlarında başarılar diliyorum” dedi.

Ege-Koop faaliyetlerinin anlatıldığı tanıtım videosundan sonra kürsüye gelen Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, “ Çeyrek yüzyılı aşkın bir süredir güven geleneğinin bir markası olan Ege-Koop, sağlıklı ve planlı kent yolculuklarına hiç durmaksızın devam ediyor. Ege-Koop, İzmir’in yatırımlar rekortmeni bir kurumu olması özelliğiyle, binlerce ailenin ekmeği ve umudu oldu. Dünyanın gerçeklerini yakından izleyen Ege-Koop, 1984 den bugüne 32 bin konut inşa etti. Bu konutlar, 150 bin kişiye huzurlu yuva oldu. Ege-Koop; “Yaratan Halk, Yaşatan da Halk” ve “Bu çatının altında güven var” sloganlarına yakışan bir anlayışla gücünü halkından almaya, güçlü yapısıyla binlerce kişinin ekmeği olmaya devam ediyor, devam edecek. Ege-Koop, sadece İzmir’de değil, Ege’de de gücünü gösteriyor. EGE-KOOP PRESTİJ EVLERİ-1 projesiyle bu kez, Turgutlu’ya da canlı, doyumsuz ve renkli bir yaşam getirecek. Siz değerli Meclis üyelerinin huzurunda bizlere göstermiş olduğunuz nezaketten dolayı Sayın Başkanım Faruk Aydın’a çok teşekkür ediyorum ”dedi. 

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası ile Ege-Koop arasında bir işbirliği protokolü imzalandı.

Gündemin dilek ve temenniler bölümünde söz alan Meclis Üyesi ve Turgutlu Tuğla ve Kiremit Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Görçiz, Türkiye’nin çeşitli bölgelerine dağılmış olan tuğla ve kiremit fabrikalarından çoğunluğu Manisa’nın Turgutlu ilçesinde bulunduğunu söyleyerek, “Turgutlu’da çok sayıda tuğla fabrikasının bulunmasının temel nedeni, nitelikli ham maddenin bu bölgede bulunmasıdır. Kil bir doğal madendir ve içindeki bileşenler tuğlanın temel yapısını doğrudan etkiler. Bu bölgeden çıkartılan kil nitelikli kil diye tabir edilen kalitesi yüksek kildir. Bölgede bulunan tuğla ve kiremit sanayicileri, nitelikli hammadde ile yetinmeyip kurdukları AR-GE departmanları ile daima günün koşullarına en uygun, bilimsel temellere dayanan tuğla ve kiremit üretimi yoluna gitmişlerdir” ifadelerini kullandı.

“Kaliteli ve Nitelikli tuğlalar”

Turgutlu’da oldukça nitelikli tuğlalar üretildiği söyleyen Görçiz, “Halen Turgutlu’da, deprem yönetmeliklerine uygun tuğlalar, ısı yönetmeliklerine uygun yalıtımlı tuğlalar, tarihi yapı restorasyonu için özel imalat tuğlalar, üniversite araştırmaları için özel imalat tuğlalar ve en önemlisi sağlıklı ve nefes alabilir konutlarınız için nitelikli tuğlalar üretilmektedir” dedi.

Meclis Başkan Yardımcısı  Şükrü Cem Deligöz, başta Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan olmak üzere toplantıya katılan tüm Meclis teşekkür ederek toplantıya son verdi.

Gönderi Yazarı