ODAMIZIN AĞUSTOS AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

ODAMIZIN AĞUSTOS AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

27.08.2018 – Odamız Ağustos ayı olağan Meclis toplantısı pazartesi akşamı Odamız Meclis Toplantı Salonunda Yavuz Semizler Başkanlığı’nda gerçekleşti.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın ardından, toplantının açılış konuşmasını yapan Semizler;  “Ağustos ayı Türk tarihimiz için çok önemli iki büyük zaferin yıldönümlerini barındırması açısından bizler için çok önemlidir. 

Bunlardan birisi; Anadolu’nun kapılarının açıldığı 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferidir. Bu şanlı zafer sonrasında Anadolu toprakları Türklerin yeni yurdu olmuştur. 

Bir diğeri ise 26 Ağustos 1922 tarihinde başlayan ve 9 Eylül de sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşlarıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan zaferin bu yıl 96. yıl dönümü hepimize kutlu olsun. Kasabamızın da 7 Eylül’de düşman işgalinden kurtuluşunu şimdiden büyük bir gurur ile kutlar, bizlere bu zaferleri kazandıran başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere onun silah arkadaşlarını ve Milli mücadele veren şehitlerimizi, rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.

Gündem maddelerinin oylanmasından sonra kürsüye gelen Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın; “  Bayramlar berekettir, umuttur.  Kestiğiniz kurban ve dualarınız kabul olsun, sevdikleriniz hep sizinle olsun. Geçmiş Kurban Bayramınız mübarek olsun. 

Geçtiğimiz 26 Ağustos, şanlı tarihimizde iki gurur verici mücadelenin yıl dönümü olması hasebiyle çok özel bir gündür. 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi ile Anadolu, milletimizin artık değişmez ve vazgeçilmez yurdu olmuştur. Bu tarihin akışını değiştiren özel bir tarihtir. Büyük ecdadımızın bize bıraktığı bu gurur gelecek için bize ışık tutacak ve inandıktan sonra her şeyin üstesinden gelebileceğimizin en açık örneği olacaktır. 

26 ağustos aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki Kurtuluş Savaşımızın en önemli dönüm noktalarından birisi olan Büyük Taarruz’un da 96. yıl dönümüdür.  İşgalcilere karşı, tarihte ender görülen bu büyük duruş, yalnızca bizim tarihimiz için değil, dünya tarihinde de hayranlık uyandıran bir başarıdır. Her iki olayı da Şükran, minnet ve gururla anıyoruz. 

“Hükümetimizle birlikte dayanışma içerisinde olacağız”

Hükümetin açıkladığı ekonomik programın hedefleri ve alınmakta olan önlemlerin başarısı için iş dünyası azimle destek olmaya kararlıdır. Türkiye ekonomisinin temelleri sağlamdır ve bu süreçte reel sektörümüzün üretim ve istihdam kapasitesinin korunması son derece büyük önem arz etmektedir. Ülkemiz ekonomisinde gerek küresel gelişmeler, gerekse iç dinamiklerimiz nedeniyle hassas bir dönem içerisindeyiz. Türk iş dünyası olarak bu zorlukları aşmak için hükümetimizle birlikte dayanışma içerisinde olacağız ve hep birlikte bu süreci atlatacağımıza olan inancımız sonsuzdur. 

13 Ağustos günü Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında TOBB İkiz Kulelerde gerçekleştirilen Ege Bölgesi Yönetim Kurulu başkanları istişare toplantısına katıldık. 

Meclis üyelerimiz ile birlikte Güneydoğu Anadolu bölgesine iş ve inceleme gezisi düzenliyoruz. 25 – 29 Eylül tarihinde gerçekleşecek gezimizde; İlk gün Gaziantep, 2.gün Şanlıurfa, 3.gün Mardin, 4. gün Adıyaman ziyaretlerimiz olacak.  Daha önce Karadeniz gezisinde olduğu gibi bölgenin tarihi ve turistik yerleriniz ziyaret ederken bölge Odaları ile istişareler ve ziyaretler gerçekleştireceğiz. Düzenlenecek Güneydoğu Anadolu Bölgesine yapılacak olan iş ve inceleme gezimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum. 

İlçemizin ve bölgemizin en önemli tarımsal ürünlerinden olan Sultaniye üzümün hasadı başladı. Hasadın bölge çiftçimiz ve sanayicimiz için bereketli olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Faruk Aydın’ın konuşmasının ardından dilek ve temenniler bölümünde konuşan Meclis Başkanımız Yavuz Semizler, banka işlemlerinde bir standardizasyonun olmadığı, her bankanın aynı işleme farklı bir tarife uyguladığını belirterek, bunun işveren için gelir-gider dengesi oluştururken belirsizlik yarattığını söyledi. Bu hususta ilgili gerekli yerlere taleplerin iletilmesi ve konunun bir standarda kavuşması için çalışma başlatılmasına karar verildi.  

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Meclis Üyesi İsmail Kebapçı, Turgutlu Rahvan Atçılar Derneği tarafından organize edilen Rahvan at yarışları 2 Eylül 2018 Pazar günü Irlamaz sosyal tesislerinden yapılacaktır. Rahvan at yetiştiriciliği bizim geleneksel ata sporlarımızdan ve yaşatılması gereken, destek verilmesi gereken spor dallarımızdan bir tanesi. Osmanlı devletimizden itibaren rahvan at yetiştiriciliğine çok önem verildiğini biliyoruz. Turgutlu’da yıllar sonra tekrar yapılacak olan Rahvan Yarışlarına Türkiye’nin birçok yerinden yarışçı ve izlemeye vatandaşlar gelecek. Turgutlu’muzun kurtuluş şenlikleri kapsamında yapacak olduğumuz yarışımıza tüm Turgutlu halkını bekliyoruz diye sözlerini tamamladı. 

Konuyla ilgili söz alan Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, Turgutlu’muzun adının ulusal hatta uluslararası olarak tanıtılması ve rahvan at sporunun gelişmesi açısından yapılacak olan organizasyonun çeşitlendirilerek geleneksel hale getirilmesi gerektiğini ve oda olarak da imkânları doğrultusunda destek vermeye hazır olduklarını belirtti. 

Başka söz alan olmadığından Meclis Başkanı Yavuz Semizler toplantıya katılan tüm Meclis üyelerine teşekkür ederek toplantıya son verdi.

Gönderi Yazarı

Haberler