MESLEK LİSESİNİN BAŞARILI ÖĞRENCİLERİNE DESTEĞİMİZ DEVAM EDİYOR

MESLEK LİSESİNİN BAŞARILI ÖĞRENCİLERİNE DESTEĞİMİZ DEVAM EDİYOR

18.09.2018 –  Odamız ile Hasan Ferdi Turgutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında imzalanan protokol çerçevesinde Meslek Lisesinden derece ile mezun olan ve lisans eğitimi kazanan öğrenciye burs vermekteyiz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da okulumuzun ödül törenine katılarak, onların yanında olduğumuzu gösterdik.

Hasan Ferdi Turgutlu Mesleki ve Teknik Lisesinde düzenlenen törene Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan,  Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, Milli Eğitim Şube Müdürü Baki Erdem, Hasan Ferdi Turgutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Salar, Genel Sekreter Nevzat Avcı ve okul yöneticileri ile başarılı öğrenciler katıldı.

Ödül töreninde konuşan Yönetim Kurulu Başkanımız Faruk Aydın, “Meslek liseleri ülkemizin kalkınması, ekonomimizin gelişmesi için çok değerli kurumlardır. Bizler de bu bilinçle imkanlarımız dahilinde mezun olan öğrencileri ödüllendiriyoruz. Okulumuzdan dereceyle mezun olan 2 öğrenci altınla ödüllendirilirken, üniversitelerin mühendislik bölümüne en yüksek puanla yerleşen 3 öğrenciye ise Odamız tarafından 4 yıl boyunca burs verilecek. Oda olarak eğitime desteğimiz kararlıkla devam edecektir” dedi.

Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan ise, Turgutlu’da eğitim adına güzel adımları sürekli olarak atıldığını bunlara güzel bir örneğin ise Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından verilen bursun olduğunu belirterek, eğitim için yapılan hizmetlerin her zaman yanında olduklarını açıkladı.

Gönderi Yazarı

Haberler