ODAMIZ EKİM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

ODAMIZ EKİM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

28.10.2019 – Odamız Ekim ayı olağan Meclis toplantısı pazartesi akşamı Odamız Meclis Toplantı Salonunda Meclis Başkan Yardımcısı Tamer Çalış başkanlığında gerçekleşti. 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın ardından, Meclis açılış konuşmasını yapan Çalış, 19 Mayıs 1919 ‘da Atatürk’ün Samsuna çıkarak milli mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de ” Türk milletinin karakterine en uygun idare , ‘Cumhuriyet’ idaresidir.” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.

Cumhuriyetin en büyük erdemi, Türk toplumunu Ulus olma bilincine kavuşturması ve bireyi yurttaş konumuna yükseltmesidir. Ulusumuz, Cumhuriyetle birlikte ulusal bir devletin, onurlu, özgürce düşünebilen ve eşit haklara sahip Yurttaşları haline gelmiş, devletin tek ve gerçek sahibi olmuştur. Cumhuriyet, demokrasiyi geliştiren en iyi sistemdir. Kişinin hak ve özgürlükleri ancak bu sistem içinde güvencede olabilir. Bu nedenle Cumhuriyeti yüceltip sürdürmek her türkün milli görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıl dönümünü kutlar,  Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve canlarını bu uğurda feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

Meclis Başkan Yardımcısı Tamer Çalış’ın açılış konuşmasının ardından TOBB tarafından hazırlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı videosu izlendi.

Gündem maddelerinin oylanmasından sonra kürsüye gelen Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın; “19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.

Yarın coşku ile kutlayacağımız Cumhuriyetin 96.Kuruluş yıldönümünü kutlar, Büyük önder Atatürk ve canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anarım.

Değerli Üyeler; çalışmalarımızda ilçemizin ekonomik gelişimin yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklerinin de  artırılması yönünde çalışmalar yapıyor yapılan çalışmalara destek oluyoruz. Turgutlu Deha satranç kulübü ile birlikte hafta sonu cumhuriyet satranç turnuvasını gerçekleştirdik 4 kategoride gerçekleşen turnuvaya 120 kişi iştirak etti çok yoğun bir katılımın olduğu turnuvada dereceye  girenleri Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası olarak ödüllendirdik.

Bunun yanı sıra Turgutlu Musiki Derneği Türk Müziği Korosunun düzenlediği hafta sonu gerçekleşen Hanım Bestekârlar konserine destek verdik.

İlçemizde sosyal ve kültürel faaliyetlerin artırılması noktasında kurumlarımızla işbirliği içerisinde desteklerimizi sunuyoruz.

İhracatçılarımızın vazgeçilmez finans kaynaklarından olan Eximbank’ın Manisa’da yeni bir şubesi açıldı. Manisa şubemiz ile beraber Eximbank faaliyetleri ile ilgili odamız üyelerini bilgilendirme toplantısı düzenledik. Eximbank’ın destek faaliyetlerinin ve çeşitlerinin anlatıldığı toplantı nedeni ile Manisa Şubemize teşekkürlerimizi iletmek isterim.

Suriye’de Şanlı Türk ordumuz Barış Pınarı harekâtını yürütüyor. Bu harekatta  buradan bir kez daha Türk iş dünyası olarak dualarımızın ve gönlümüzün devletimizin kahraman askerlerinin yanında olduğunu ifade etmek isterim. Yine Tüm Türkiye ile eş zamanlı Turgutlu ilçemizdeki oda başkanlarımızla birlikte şanlı ordumuzun yanında olduğumuzu geçtiğimiz günlerde düzenlediğimiz basın toplantısı ile deklare ettik.

Önümüzdeki günlerde Kişisel verilerin Korunması kanunu, E-ticaret , Verim Artırma ve Maliyet Düşürme” Konusunda Pratik Öneriler ve Endüstri 4.0 konularında odamızda toplantılar düzenleyeceğiz. Yine meclis üyelerimiz meslek komitesi üyelerimiz ve tüm paydaşlarımız ile odamızın 2020-2023 stratejik planını hazırlamak için planlama çalışmalarına başladık sizlerin değerli katılımları ile stratejik planımızı etkin bir şekilde hazırlamak istiyoruz” dedi.

Meclis Başkan Yardımcısı Tamer Çalış toplantıya katılan tüm Meclis üyelerine teşekkür ederek Ekim ayı Meclis toplantısına son verdi.

Gönderi Yazarı

Haberler