Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu’nu kaybettik

Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu’nu kaybettik

19.03.2021 / Ankara

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu’nun vefatından dolayı büyük üzüntü duyduğunu ifade etti.​

Hisarcıklıoğlu, Hasan Ali Eğinlioğlu için Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve iş dünyası için sabırlar diledi.

-Hasan Ali Eğinlioğlu kimdir?

Hasan Eğinlioğlu 1955’de Balıkesir’de doğdu. İlköğrenimini 6 Eylül İlkokulu’nda, orta öğrenimini Balıkesir Ticaret Lisesi’nde sürdürdükten sonra yükseköğrenimini Ankara Turizm Ticaret Yüksek Öğretmen Okulu’nda tamamladı. Hasan Eğinlioğlu evli ve üç çocuk babasıdır.

Hasan Eğinlioğlu, 1942 yılında Mithat Eğinlioğlu tarafından kurulan Eğinlioğlu Zincir Fabrikası’nda 1978 yılında sanayiciliğe ilk adımı atmıştır. Türkiye’de ilk kurşun izabesi, ilk su tulumbası üretimi ve ilk zincir üretimine imza atan Eğinlioğlu Ailesi’nin ikinci kuşak yöneticisi olan Hasan Eğinlioğlu 1994 yılında ihracata yönelmiştir.

Günümüzde ikinci ve üçüncü kuşak tarafından yönetilen Eğinlioğlu Grup bünyesinde, Eğinlioğlu Zincir Sanayi ve Ticaret, Oğullar Metal Sanayi ve Tic. Ltd. Şti, Eğinlioğlu Arge A.Ş, Force Ketten Germany, iştirakleri olan Behaş Tekstil A.Ş. ve Behaş Dış Ticaret A.Ş. bulunmaktadır.

Gönderi Yazarı

TOBB Haberler