Türkiye İlaç Sanayi Meclisi Meclis Başkanlık Divanını seçti

Türkiye İlaç Sanayi Meclisi Meclis Başkanlık Divanını seçti

12.04.2021 / 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye İlaç Sanayi Meclisi, Meclisten Sorumlu TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Öztürk Oran başkanlığında, Meclis Başkanlık Divanını seçmek ve sektörün genel değerlendirmesini yapmak üzere video konferans yöntemiyle bir araya geldi.​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Öztürk Oran yaptığı açılış konuşmasında, Türkiye Sektör Meclislerinin 2006 yılından beri faaliyet gösterdiğini hatırlatarak, meclislerin kamu, özel sektör ve sektörel sivil toplum kuruluşlarını yasal bir zeminde buluşturan platform olduğunu vurguladı. Pandemi sürecinde Oda-Borsalardan ve Sektör Meclislerinden TOBB’a iletilen her sorunun ilgili Bakanlıklar nezdinde takibinin yapıldığını belirten Oran, sürecin dinamik olduğunu bu zor günlerin birlik içinde atlatılacağına vurgu yaptı.

Özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda Abdi İbrahim İlaç San. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut Meclis Başkanlığına, Nobel İlaç San. Ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Uğur Ulusoy ise Meclis Başkan Yardımcılığına seçildi.

Seçim sonrası söz alan Meclis Başkanı  Nezih Barut ve Meclis Başkan Yardımcısı Hasan Uğur Ulusoy, önümüzdeki dönemde de TOBB çatısı altında sektörü daha ileriye taşımak ve sıkıntıları çözmek için çalışacaklarını belirtti.

Gönderi Yazarı

TOBB Haberler