TOBB Türkiye Yazılım Meclisi yeni dönem yol haritasını belirledi

TOBB Türkiye Yazılım Meclisi yeni dönem yol haritasını belirledi

16.04.2021 / 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Yazılım Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyüksimitci ve Meclis Başkanı Ertan Barut başkanlığında video konferans aracılığıyla gündemdeki konuları görüşmek üzere bir araya geldi.​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyüksimitci yaptığı açış konuşmasında, pandemi döneminde tüm sektörlerle ilgili Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak özverili bir şekilde çalışmalara devam edildiğinin altını çizerek, yazılım sektörünün her sorununun yakından takip ettiklerini belirtti. 

Toplantıda Meclis Başkanı Ertan Barut hazırlamış olduğu sunumla Yazılım Meclisi misyon, amaç ve hedefleri, faaliyet planı ve mevcut projeler hakkında bilgilendirme yaptı. Barut, meclis bünyesinde oluşturulması planlanan komisyonları belirterek komisyonların görevleri hakkında bilgi verdi. Toplantı devamında Meclis Başkan Yardımcısı Murat Hüseyin Candan stratejik plan hazırlanmasına yönelik yapısal öneri sunumunu meclis üyeleri ile paylaştı. Sunumların ardından komisyonlarda görev alacak meclis üyeleri belirlendi.

Toplantı sonunda TOBB Uyum Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi Genel Müdürü Dr. Onur Yüksel Türkiye’de iş dünyasına hakim ve teknoloji tabanlı ulusal ve uluslararası arabuluculuk ve uyuşmazlık çözüm merkezi hizmetleri hakkında meclis üyelerine sunum yaptı.

Gönderi Yazarı

TOBB Haberler