30 Mayıs 2023

Kasaba Ekonomi Dergisi

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Kasaba Ekonomi Dergisi

Dayanıklı Tüketim Malları Meclisi Nisan ayı toplantısı gerçekleştirildi

29.04.2021 / 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Dayanıklı Tüketim Malları Meclisi Nisan Ayı toplantısı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan A. Sadıkoğlu ve Meclis Başkan Yardımcısı Şeref Burak Özaydemir başkanlığında video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. ​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan A. Sadıkoğlu, açılış konuşmasında, TOBB ve TÜRKPATENT arasında imzalanan protokol ile üniversite-sanayi arasında iş birliğinin geliştirilmesine yönelik projeler gerçekleştirileceğini, iş dünyasının fikri ve sınai mülkiyet haklarına ilişkin farkındalık düzeyinin artırılmasına yönelik çalışmalar yapılacağını ifade etti. Protokol kapsamında gerçekleştirilebilecek etkinlikler için Meclis üyelerinden gelecek öneri, destek ve projelere açık olunduğunun altını çizdi. 

Sadıkoğlu, Suudi Arabistan yönetiminin Türk ihraç ürünlerine karşı ambargosuna ilişkin sürecin ve devam eden hammadde sorununun TOBB tarafından yakından takip edildiğinin bilgisini verdi.

Toplantıda, Ticaret Bakanlığı tarafından, RCEP, ASEAN Anlaşmaları ve Kuşak-Yol Projesinin sektöre olan etkileri konusunda Meclis Üyelerine bilgilendirme yapıldı.

Toplantı gündemi kapsamında, Ahmet Çimenoğlu tarafından, güncel ekonomik görünüm hakkında gerçekleştirilen sunumun ardından, Gürkan Özkırım, Meclis bünyesinde çalışmalarına devam eden Piyasa Gözetimi ve Denetimi Komisyonu’nun güncel faaliyet planları hakkında bilgilendirme yaptı. 

Toplantı, Mustafa Uğuz tarafından yapılan Birleşik Krallık’ta akıllı beyaz eşya, akıllı televizyon ve akıllı küçük ev aletlerinin siber güvenliği uygulamaları konulu sunumun ardından sona erdi.

Gönderi Yazarı