KADIN İŞLETMELERİNE FİNANSMAN VE DANIŞMANLIK DESTEĞİ PROGRAMI TANITIM TOPLANTISI

KADIN İŞLETMELERİNE FİNANSMAN VE DANIŞMANLIK DESTEĞİ PROGRAMI TANITIM TOPLANTISI

26 Temmuz 2017 – Çarşamba

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu

Program 

 11:00 – 11:45 Hoş geldiniz & Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı Genel Tanıtımı

11:45 – 12:15 İş hayatına “İşletme Merceği” ile bakış

Avrupa Birliği, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye İş Kurumu, Türkiye’de kadınlar tarafından yönetilen KOBİ’lerin finansmana erişimlerini kolaylaştırmak ve daha rekabetçi olmalarını sağlayabilmek amacıyla finansal ve teknik destek içeren kapsamlı bir program olan Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı’nı başlatmıştır. 

Hepimizin bildiği gibi kadınların iş dünyasına katılımı ülke ekonomisinin gelişebilmesi için oldukça önemli. Ancak kadınlar tarafından yönetilen işletmeler, büyümek için ihtiyaç duydukları finansman ve bilgi kaynaklarına ulaşmakta engellerle karşılaşmakta. Programımızın hedefi, kadın girişimci ve yöneticilere finansman ve danışmanlık desteğini bir arada sunabilmektir. Program kapsamında katılımcı bankalar aracılığıyla cazip koşullarda kredi imkanı, danışmanlık desteği, gelişim atölyeleri, mentorluk ve seminerler gibi çeşitli iş ağı kurma etkinlikleri bulunmaktadır. 

 Program içeriğinde ayrıca, kadın işletmelerinin performanslarını daha iyi anlayabilmeleri ve gelişim alanlarını saptayabilmelerini sağlayan “ İşletme Merceği “ isimli bir tanı aracı uygulaması da hayata geçmiştir. www.kadinisletme.com adresinden ücretsiz şekilde erişilebilen uygulama; işletmelerinin genel durumunu, hangi yönlerinin kuvvetli, hangi yönlerinin zayıf olduğunu ücretsiz olarak analiz edebilmektedirler. Uygulama sonunda elde edecekleri raporda ise kendi işletmelerine ilişkin genel bir puan ve aynı sektörde ve alandaki benzer diğer işletmelerle karşılaştırma tabloları da bulunmaktadır.

Gönderi Yazarı

Haberler